ÖNEMLİ LİNKLER
 
 

İSTANBUL ÖZEL DİREKSİYON KURSU EĞİTİMİ MERKEZİ

DİREKSİYON KURSU PROGRAMI

1.GÜN- Direksiyon Kursları nın bu ilk günü trafiğin nispeten az olduğu yerlerde yapılır. Kalkış-duruş, sağa sola dönüş kuralları, direksiyon tutuş ve vites değiştirmeler,  rampada araç kaldırma teknikleri öğretilir.

2.GÜN- Özel Direksiyon Kursu nin 1.gününün kısa bir tekrarından sonra Özel Direksiyon Kursları nın bu 2.gününde trafiğin daha yoğun olduğu yerler özenle seçilerek , Direksiyon Kursu İstanbul şehir trafiğinin içinde  yapılmaktadır.
Direksiyon hakimiyeti, şerit takibi,araç sollama kuralları, şerit değiştirme, dönel kavşaklar,
Trafik kurallarına uyum anlatılmakta ve uygulanmaktadır.

3.GÜN- Direksiyon Kursu nun 3.gününde trafiğin yoğun olduğu bölgeler özellikle seçilir. Dur kalk çalışmaları, araç takibi, şerit değiştirme, dönüş kuralları, trafik işaretleri öğretilir ve uygulanır.
Özel Direksiyon Eğitimi nin bu bölümünde güzergah fark etmeksizin İstanbul un her yerine gidilir.
Bu derste siz öğrencilerimizin isteği üzerine sıkça kullandığınız bir güzergah varsa, işten eve – evden işe gibi o güzergah üstünde de direksiyon kursu çalışması yapılabilmektedir.

4.GÜN- Direksiyon Kursu Eğitimi nin 4.gününde direksiyon hakimiyetinin iyice geliştirilebilmesi için meyilli, yokuşlu ,inişli, dar ve keskin virajlı yollarda araba kullanma ya önem verilir.

5.GÜN- Direksiyon Kursu nun 5.gününde E5 ve E6 çevreyolu - otobana girilerek 4. ve 5. vites kullanımına ağırlık verilmektedir. Özel Direksiyon Dersi Egitimi nin bu bölümündeki amaç  direksiyon hakimiyetinin iyice geliştirilmesini sağlamak, şerit takibi, şerit değişimi, sollama kuralları üzerinde durmaktır.

6.GÜN Özel Direksiyon Dersi nin 6.gününde geri geri gitmeler ve park etme çalışmaları yapılmaktadır.

7.GÜN- Direksiyon Kursu nun 7.gününde  gece yada akşam karanlığında şehiriçi ve otobanda araba kullanma üstünde durulmaktadır.

Ek Direksiyon Kursları : Genel tekrar ve sürücü adayı hangi konuda zayıfsa söz konusu konunun tekrarı yapılmaktadır.

Not : Direksiyon Kursları na başlayan her öğrencinin ilgisi ve bilgi seviyesi aynı değildir. Sizler 7 gün özel direksiyon eğitimi almak zorunda değilsiniz. İsteyen 1 gün , isteyen 20 gün direksiyon kursu alır Tamamen sizin isteğinize bağlıdır. İlk dersten itibaren direksiyon öğretmeni sizin eksik taraflarınızı görür , tespit eder ve o doğrultuda sizleri yönlendirirler. Kaç özel direksiyon dersi alacağınız ve özellikle hangi konularda direksiyon kursu egitimi almak istediğiniz tamamen size kalmıştır. Örneğin siz sadece şehiriçi çalışmak istersiniz de park etme çalışmak istemezsiniz. Karar siz sayın öğrencilerimizin.
14 derslik program araba kullanma hakkında hiçbir bilgi ve tecrübesi olmayan ve bu işi mükemmel derecede öğrenmek isteyenler için hazırlanmış bir programdır.
DİKKAT OTOMATİK VİTES DİREKSİYON DERSİ isteyenler, İstanbul şehiriçi yoğun trafikte tiptronik vites / otomatik vites büyük kolaylık sağladığından direksiyon dersleri çok daha kısa süre almaktadır.     

NOT : Her insanın yetenek, ilgi ve kabiliyetleri farklıdır. Kimi insan 1 kez anlatılınca öğrenir, kimi insan 10 kez. Bu nedenle, yukarıda belirtmiş olduğumuz program ve sıralamayı bazı aşırı derecede heyecanlı panik öğrencilerimize uygulayamayacağımızı ve 14 derste iyi bir sürücü olamayacağınızı açıkca ve dürüstçe belirtmek isteriz.

******************** REFERANSLARIMIZ ***************************
Bazı sitelerde görüyoruz referanslarımız diye. Kim oldukları belli değil. Siteye Hatice, Gülten ,Ahmet , İsmail , Yusuf , Ayşe..... diye öğrenciler görüşlerini yazmışlar. Gerçekte kim bunlar.Nerden bilelim gerçekten onların düşüncelerini.Belki de siteyi düzenleyen kendi uydurdu yazdı.Niçin yazmazlar oraya telefon yada e-mail adreslerini. İşte referans nasıl olur gösterelim !

1-Emre Bey : ( Pazarlama-Satış Müdürü ) : Kamil Öğretmen Emre Bey i gültepe,Çeliktepe gibi zor semtlere götürdü ve inanmayacaksınız 2 günlük özel direksiyon kursu eğitimi sonunda manuel vitesli aracıyla trafiğe çıkabilecek düzeye geldi . Emre Bey in telefonu : 0542 714 55 44

2-Tülin Hanım: ( Gayrimenkul Danışmanı ) : Araba kullanmaktan çok korkuyordu. İnanılmaz heyecanlı ve çok panikti. Frenleri çok sertti. İnanılması çok güç ama Kamil Öğretmen Tülin Hanımı 3 günlük özel direksiyon dersi egitimi ile tek başına tafiğe çıkacak düzeye getirdi.

3-Ceyhun Bey: ( Yapı ve Kredi Factoring) : İnanılmaz trafik fobisi vardı. Son derece heyecanlı ve panikti. Etiler gibi zor bir bölgede oturuyordu. Ama 20 özel direksiyon kursu dan sonra, şimdi mükemmel bir şoför. Telefon numarası: 0543 862 88 43

4-Kader Hanım: ( Garanti Bankası Şube Müdiresi ) : Kader hanım bize geldiğinde sıfırdı. Manuel araba kullanmak istedi. Dar yerlerden ,yokuşlardan , TEM den ve araçları sollamaktan inanılmaz korkardı.Tüm korkularını tespit ettik ve üstüne üstüne gittik. İnanması güç ama 7 gün gibi çok kısa bir sürede mükemmel bir şoför oldu ve şimdi manuel aracını heryerde tek başına olağanüstü bir performansla kullanıyor. Kader Hanım ın telefonu : 0532 218 04 46

5-Sevgi Hanım ( İş kadını ) .Sevgi hanım daha önce bir bayan direksiyon öğretmeni nden tam 4 gün özel direksiyon kursu almış. Hep boş alanda dolaşıp durmuşlar. Hatasını anlamış ve direksiyon eğitimi ni yarıda bırakmış. Zamanı ve parası boşa gitmiş. Sonra bizi buldu. İlk gün kendisini trafiğe attık. Çok şaşırdı, bocaladı. Kamyon ve otobüs gibi büyük araçlardan çok korkuyordu. Özellikle kamyonların bol olduğu yerlere götürdük. E-5 ve TEM de hız yapmaktan çok korkuyordu. Korkularının üstüne üstüne gittik. 10 günde Sevgi Hanım mükemmel bir şoför oldu.

6-Duygu Hanım ( Üniversite Öğrencisi ) . Duygu hanım daha önce bir bayan direksiyon öğretmeni nden 6 saat özel direksiyon kursu eğitimi almış. Direksiyon Hocası sonderece ciddiyetsiz, elinden sigara ve kola düşmeyen birisiymiş. Duygu hanım araba kullanırken, direksiyon hocası direksiyon dersi boyunca bir elinde telefon bir elinde sigara başkalarıyla konuşup durmuş. 3 gün boyunca sadece dümdüz yolda gidip durmuşlar. Duygu hanım bize geldi. Kamil Öğretmen daha ilk derste kendisini trafiğe atınca bocaladı , dönüşleri yapamadı, frene dahi basamadı. Çünkü hep kolay yollarda gezmeye alışmıştı. Zamanı ve parası boşa gitmişti. Biz öğrencilerimizi hep zor yollara alıştırır ve mükemmeli hedefleriz. Duygu Hanım 5 günde iyi bir şoför oldu.Tel . 0536 238 07 63

7-Gürhan Yağmur ( Firma sahibi ). Bize geldiğinde araba kullanma sını hiç bilmiyordu. 15 günlük özel direksiyon kursu eğitimi nden sonra tüm arkadaşları aynen şöyle söyledi.'' Bu kadar kısa sürede 20 yıllık bir şoförün tecrübesine sahip olmuşsun 'Tel.0534 298 35 75

8-Tülay Hanım ( Mağaza müdürü ) . Tülay Hanım daha önce bir direksiyon hocası ndan tam 2 ay özel direksiyon kursu eğitimi almış. Fakat trafik korkusu / fobisi yenememiş. Bize geldi. Direksiyon çeviremiyordu, boş alanda bile dönüş yapamıyordu. Frene dahi basamıyordu. Hem zamanı hem de parası boşa gitmişti. İnanmayacaksınız Kamil Öğretmen 5 günde Tülay Hanımı tek başına trafiğe çıkacak düzeye getirdi.Tülay hanımın telefonu : 0543 855 86 22

9-Onur bey (Ordu Mensubu ve Makine Mühendisi). Sıfır tecrübeye sahipti . Daha ilk günden trafiğe çıkardık. Çok şaşırmıştı.Ama 6 gün gibi kısa sürede , manuel vitesli araçla şehiriçi trafiğe tek başına çıkabilecek düzeye geldi.Onur Beyin telefonu : 0546 732 12 27

10-Devrim Bey ( Serbest Meslek) . Amerika Chicago da taksi şoförlüğü yapan Devrim Bey, İlk gün ön koltuğa dahi oturamadı. İstanbul da otobüs , minibüs ve taksi terörüne şahit olduğunda gözlerine inanamadı. İstanbul daki kuralsızlığa 15 günde ancak alışabildi.Tel.0545 427 40 12

11-Nesrin Öğretmen ( Sınıf Öğretmeni ): Bize geldiğinde sıfırdı. Şimdi vitesli manuel aracı ile İzmir e kızının yanına gidiyor. İstanbul şehiriçi trafikte aracına tabiri caizse dans ettiriyor. Nesrin Öğretmenin telefonu : 0505 263 24 49

12-Hayrunisa Hanım ( Evhanımı). Daha önce 8 gün bir bayan direksiyon hocası ndan direksiyon kursu almış. Ehliyeti olmasına rağmen hep boş alanda dolaşıp durmuşlar.Yalvarmış direksiyon hocası na ama sen henüz hazır değilsin diye red cevabı almış. Bize geldi. Hiçbirşey bilmiyordu, sıfırdı. Zamanı ve parası boşa gitmişti. 14 derste mükemmel bir şoför oldu ve şimdi eşinin Renault Kangoo ticari aracını kullanıyor.

13-Gülden Hanım ( İş kadını ) . Bize geldiğinde sıfırdı. 20 günlük ozel direksiyon kursu egitimi nden sonra şimdi mükemmel bir şoför. Gece yada gündüz fark etmiyor, Manuel aracını mükemmel kullanıyor. Tel : 0532 507 86 36